В урочистому заході «Вищі навчальні заклади – платформа для підготовки висококваліфікованих енергоаудиторів», який відбувся 11.04.2019 у КПІ ім. Ігоря Сікорського, взяли участь проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Колесніченко С.В. та доцент кафедри БКБіС Шамріна Г.В. Захід було проведено в рамках реалізації проекту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S21) в Україні».

Цей проект реалізується в рамках співпраці між Урядами України та Німеччини на виконання угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ Gmbll.

Донбаська національна академія будівництва і архітектури увійшла в число провідних вітчизняних закладів вищої освіти, які братимуть участь проекті з підготовки енергоаудиторів на базі закладів вищої освіти, що реалізується за підтримки Уряду Німеччини та GIZ. Програма співпраці передбачає розробку спеціалістами GIZ програми тренінгів для підготовки енергоаудиторів, проведення тренінгів для викладачів-енергоаудиторів і представників університетів (до 3 викладачів-енергоаудиторів з кожного ЗВО, у яких створено комісії з атестації енергоаудиторів). У подальшому викладачі-енергоаудитори, які закінчили тренінги GIZ, впроваджують аналогічні тренінги за підтримки GIZ на базі своїх університетів.

Це ще один важливий крок в рамках роботи Фонду енергоефективності. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час презентації запуску Програми з підготовки енергоаудиторів в НТУУ КПІ ім.І.Сікорського.

Учасників заходу також привітали ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Згуровський та виконувачка обов’язків директора Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну. Презентацію Програми підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності зробив директор проекту GIZ «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S21) в Україні» Роберт Кюнне.

Найурочистішою частиною зустрічі стала церемонія представлення 34 українських вишів – учасників програми співпраці, в ході якої очільники університетів ставили свої підписи на великому постері з мапою України та назвами їхніх навчальних закладів.

Насамкінець відбулося обговорення конкретних аспектів підготовки енергоаудиторів і очікувань від університетів – учасників програми.