29 жовтня 2018 року в Донбаській національній академії будівництва і архітектури відбувся І етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Згідно з Положенням про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 571, конкурс проводиться для студентів і курсантів вищих навчальних закладів I–IV рівня акредитації усіх форм власності трьома етапами (з жовтня по березень).

Проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка має сприяти піднесенню престижу української мови і літератури в молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю: вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

У першому етапі конкурсу взяли участь студенти І курсу всіх факультетів. Організатори І етапу конкурсу – викладачі кафедри гуманітарної підготовки ДонНАБА – запропонували учасникам виконати два творчі завдання:

Завдання 1. Напишіть твір-роздум за одним із висловів (обсяг – до 2 сторінок).

«Шевченко дав орлині крила українському слову…» (О. Гончар).

«Він був голосом народу, що боровся, голосом народного серця, і його слово, кинуте, як зерно, в землю свого віку, проросло, не пропало… Голос Тараса Шевченка чути сьогодні в усьому світі, а він, співець сім’ї великої вольних народів, разом з нами ввійде в чудове майбутнє людства як брат і друг, як будівник всенародного братерства» (М.Тихонов).

«Тарас Шевченко відкрив світові силу й красу українського слова. Він підніс українську літературу на висоту, гідну народу з багатим історичним минулим, народу, який ніколи не мирився з неволею…» (Д. Брилінський).

Завдання 2. З’ясуйте, з яких творів Т.Шевченка ці уривки:
  1. Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями, Бо москалі – чужі люде, роблять лихо з вами. Москаль любить, жартуючи, жартуючи кине; Піде в свою Московщину, а дівчина гине...
  2. По діброві вітер віє, гуляє по полю, Край дороги гне тополю до самого долу. Стан високий, лист широкий марне зеленіє, Кругом поле, як те море широке, синіє...
  3. Було колись в Україні – ревіли гармати; Було колись – запорожці вміли панувати. Панували, добували і славу, і волю – Минулося: осталися могили по полю.
  4. Гомоніла Україна, довго гомоніла, Довго, довго кров степами текла-червоніла. Текла, текла та й висохла, степи зеленіють; Діди лежать, а над ними могили синіють...

За рішенням журі переможцями І етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка стали:

Рахуба Анна, студентка І курсу економіко-гуманітарного факультету – І місце;

Редько Аліна, студентка І курсу факультету міського господарства та охорони навколишнього середовища – ІІ місце;

Лагутіна Дар’я, студентка І курсу економіко-гуманітарного факультету – ІІІ місце.

Вітаємо переможців І етапу і бажаємо успіхів у підготовці до ІІ етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.