До академії надходять численні звернення від посольств країн світу а також осіб, що отримали дипломи про вищу освіту у «ГОУ ВПО ДонНАСА» м.Макіївка щодо визнання таких дипломів, проведення переатестації та отримання диплома українського зразка, а також працевлаштування осіб, що отримали такі дипломи.

Донбаська національна академія будівництва і архітектури (м.Краматорськ) повідомляє, що визнання таких документів про освіту або проведення переатестації неможливе. Порядок продовження навчання осіб, які навчалися у вищих навчальних закладах, що розташовані у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження визначено наказом Міністерства освіти і науки України №74 від 19.01.2017 року. Згідно порядку особа має право продовжити навчання шляхом поновлення на той курс, на якому вона була станом на 01.09.2014 року.

Відповідні листи щодо не визнання дипломів «ГОУ ВПО ДонНАСА» на території України та відсутність інформації про навчання таких осіб у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО), ми надсилаємо у відповідь на запити посольств та офіційних установ.

Для осіб, які здобули або здобувають повну загальну середню освіту на неконтрольованій території є можливість вступити до українських ЗВО через освітні центри «Донбас-Україна», навіть не маючи українського атестата та паспорта. Порядок отримання українського атестату та вступу до закладів вищої освіти визначено наказом Міністерства освіти і науки України №697 від 21.06.2016 року. В цьому році вступити за спрощеною процедурою через ОЦ «Донбас-Україна» можна до 28 вересня.