1 липня - День архітектури України, саме у цей день у парку ім. О.С.Пушкіна пройшов фестиваль ArchFest. Організаторами фестивалю виступили студенти ДонНАБА.

Все почалось з навчальної програми «Майстерня активних» у якій взяли участь студенти архітектурного факультету Олеся Скалянська та Віталій Араньо. У лютому, після закінчення курсу лекцій в рамках програми, у них виникла ідея створення фестивалю з якою вони прийшли до свого педагогу Доморацької Л.В. Вона ідею підтримала, як і весь архітектурний факультет під керівництвом В’язовського В.Є., а потім і керівництво академії разом з деканами інших факультетів. Основною рушійною організаційною силою стали студенти. Ініціатори звернулися до студентського самоврядування та вже разом з ним почали підготовку. Вся фінансова підтримка лягла на плечі нашого вишу.

Першим медіа-партнером став Kramatorsk Post, який ще в квітні опублікував інтерв'ю з Олесею Скалянською, таким чином зробив рекламу майбутнього заходу.

Через реконструкцію площі Миру, поруч з якою в сквері профспілок спочатку думали провести фестиваль, довелося терміново шукати нове місце. Відгукнувся директор КП "Об'єднання парків культури та відпочинку" Маринін В.І., який люб'язно дав дозвіл на використання площі в парку Пушкіна.

Висловлюємо подяку благодійному фонду «Карітас Краматорськ», керівництву заводу «Донмет» і кураторам Вільної Хати за надане обладнання для виїзних заходів та дитячих майстер-класів.

Прогноз на 1 липня говорив про короткочасні дощі, саме вони і відкрили фестиваль, що не завадило численним гостям прийти в парк як тільки виглянуло сонечко. Всіх зустрічала архітектурна локація, де були представлені проекти шкіл, житлових будинків, готелів, ресторанів, а також макети та графічні роботи. Усі бажаючі мали змогу стати натурою для студентів, які малювали портрети. Там же можна було ознайомитись з історією пам'яток архітектури Краматорська та пов’язаними з ними цікавими історичними фактами.

На локації будівельного факультету студенти давали змогу усім бажаючим обміряти територію за допомогою спеціального обладнання (теодоліта і нівеліра), а також представили інструменти, які використовувалися у давнину.

В свою чергу студенти факультету міського господарства та охорони навколишнього середовища під керівництвом к.х.н. доц. Міхєєнко В.М. знайомили гостей фестивалю з мікробіологічним світом рослин та комах за допомогою мікроскопа, зображення якого передавалось на екран ноутбука.

Усі також мали змогу зробити креативні світлини у спеціальних фотозонах фестивалю або з героями мультфільму Лего-будівники. Родзинкою стала фотозона «Кімната архітектора», де кожен міг поринути у світ проектів, креслень, малюнків, вічних олівців та нескінченної кави.

А для найменших гостей заходу було створено справжній дитячий куточок творчості. Малята прийняли участь у конкурсі малюнку на тему "Будинок моєї мрії", який організував «Восточний проект» та після якого усі переможці отримали свої призи. До того ж дітлахи, під керівництвом наших студентів, мали можливість розмалювати чи створити власні архітектурні макети або збудувати хмарочоси з дерев'яних брусків. Малята також могли перетворитись у будь-яких персонажів із мультфільмів завдяки аквагриму.

На фестивалі панувала дружня весела атмосфера, студенти співали, танцювали, показували свої таланти, наприкінці, для всіх охочих, було проведено танцювальний флешмоб. Гості фестивалю були у захваті, маємо надію, що цей фестиваль стане щорічним, але вже у більш масштабній формі.