Побачив світ цьогорічний Альманах «Академічна ліра – 2018». «Академічна ліра» є щорічним літературно-художнім додатком до збірника наукових праць «Академічні читання», який виходить на кафедрі Гуманітарної підготовки (раніше – кафедра Історії і філософії) Економіко-гуманітарного факультету за результатами традиційної щорічної квітневої наукової конференції ДонНАБА, присвяченої Дню науки.

При всій буденності даної події – на сьогодні це вже сьома збірка літературно-художніх праць наших студентів та викладачів, випуск «Академічної ліри – 2018» є незвичайним. Саме в цьому числі Альманаху твори наших викладачів домінують над студентськими екзерсисами. З даного результату можна зробити надзвичайно велику кількість висновків. Та найголовніший з них у наступному. – Залишається лише диву дивуватися тому, наскільки різноманітним є інтереси таких знайомих і таких невідомих нам людей! Серед них - і справжні майстри класичної Оди, і витончені умільці епіграми, і неперевершені послідовники великих українських байкарів, і, нарешті, вишукані перекладачі з української популярних хітів сучасної вітчизняної естрадної музики. Що можна сказати про це? – Горацій і Гафт, Глібов і Глазовий, Кочур та Зеров відпочивають! Може упорядники цієї збірки де в чому і перебільшують, може дехто з перелічених осіб з часом нарешті й наважаться виставити на загальну оцінку власні творіння, але те, що вже стало дійсністю - безперечно можна вважати справжнім проривом в культурному житті Академії.

Треба відмітити, що серед гостей цьогорічного Альманаху особливим професіоналізмом в області художнього слова відзначається випускник Літературного інституту ім. Горького та Віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук. Наприкінці 2017 року він відвідував з лекціями ДонНАБА й дав згоду на публікацію власних віршів з ранньої збірки «Зима у Львові». З це ми йому щиро вдячні!

В цьому році духовною наснагою роботи над Альманахом стало оголошення міністрами закордонних справ України та Німеччини 2017-2018 навчального року Українсько-німецьким роком мов. Тож саме цим обумовлена поява в розділі «З шедеврів світової літератури» одного з найкращих творів Германа Гессе, великого німецькомовного письменника ХХ століття, роману «Сіддхартха». Всім власникам Альманаху справжньої насолоди від знайомства з неперевершеним!