22 грудня 2017 року за підтримки Центру громадського Контролю «ДІЙ» до ДонНАБА завітав з навчальним тренінгом «Відкриті дані та їх застосування» Кирило Захаров – сертифікований тренер з відкритих даних проекту TAPAS (Transparency and Accountability in Public Administration and Services) Фонду Східна Європа, директор аналітичного відділу компанії Promedia Consulting і СЕО стартапу на основі відкритих даних «Суд на долоні».

Студенти дізналися, що публічна інформація у формі відкритих даних – це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизовану обробку електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.

Історія відкритих даних в Україні налічує всього чотири роки. Від появи поняття відкритих даних в “Антикорупційній стратегії України на 2014-2017 роки” і запуску Національного порталу відкритих даних до приєднання України до Міжнародної Хартії відкритих даних і збільшення наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. І у 2017 році згідно зі щорічним рейтингом відкритості даних Open Data Barometer Україна посіла гідне 44 місце.

Особливо варто відзначити акцент доповідача на шляхах використання відкритих даних саме архітекторами та будівельниками.

Тренінг закінчився низкою питань від студентів та активною дискусією.

У ДонНАБА відбувся навчальний тренінг для студентів «Відкриті дані та їх застосування»